Vrah 11leté holčičky dostal 13 let

Na 13 let do vězení poslal dnes Krajský soud v Ostravě Josefa Kubalu, který zavraždil 11letou dceru svého bratrance. Kubala dívku několik měsíců pohlavně zneužíval. Podle znalců se mu nedařilo navázat vztah s dospělými ženami a dospívající dívka mu byla náhražkou. Obhájce i odsouzený jsou s rozsudkem spokojeni, státní zástupce by dal trest vyšší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kubala Radku pohlavně zneužíval několik měsíců - většinou o víkendech, kdy přijížděla do domku k příbuzným, kde žil i Kubala. Svědci vypověděli, že ji například u televize osahával. Radka utíkala na toaletu, plakala a přála si jet domů. Soudkyně zdůraznila, že sousedé a blízké okolí dívky to museli minimálně tušit, a přesto nic neudělali. Státní zástupce Radim Sobek tuto okolnost moc komentovat nechtěl. "To je spíše na svědomí těch lidí, kterých by se to mělo dotýkat."

Obhájce Kubaly Josef Janič byl s rozsudkem spokojený. "Klient byl spokojen s rozsudkem, takže nakonec doznal se průběhu trestního řízení. Rozsudek považujeme za spravedlivý." Kubalovi hrozilo doživotí. Přesto jej soud poslal do vězení na 13 let. Podle státního zástupce Radima Sobka to díky současné legislativě ani jinak nešlo. Bohužel tady jsme vázáni spíše zákonem než vůlí soudu případně státního zástupce prosazovat nebo ukládat trest. Je věcí spíše zákonodárce, zda by měl zákon zůstat tak, jak je formulován anebo zda by mělo být rozhodnuto o tom, že automaticky za vraždu nezletilého dítěte bude ukládán trest odnětí svobody na doživotí."

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme