Vrah David Lubina stráví ve vězení 25 let

Na 25 let zvýšil odvolací soud trest pro recidivistu Davida Lubinu. Ten loni v centru Prahy bez varování zastřelil střihače televize Nova Michala Velíška. Pražský vrchní soud tak Lubinovi o dva roky zvýšil původně uložený třiadvacetiletý trest odnětí svobody. Podle soudce je sice Lubina vysoce společensky nebezpečný, podmínky pro doživotí ale nesplnil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lubina | Foto: Policie ČR

Vrchní soud tak dnešním pravomocným rozhodnutím částečně vyhověl odvolání státní zástupkyně, která žádala doživotí nebo alespoň trest vyšší. Trestní senát dnes ale řekl, že David Lubina nesplnil podmínky pro doživotní trest, například způsob vraždy nebyl výrazně brutální.

Nicméně podle soudu se tento čin vymyká, protože Lubina zastřelil člověka, který se zastal jiné jeho oběti, tedy mladé ženy, kterou v parku na lavičce vydíral. Proto dostal trest na samé horní hranici trestní sazby.

Podle Lubinova obhájce Martina Korbaře se prý jednalo o klasickou prostou vraždu, kde je v případě jeho klienta sazba od 12 do 15 let. "My zvažujeme a nepochybně i podáme dovolání."

Lubina u soudu opakovaně tvrdil, že zabíjet nechtěl. Prý se lekl, že půjde znovu do vězení. Jeho převýchova je podle znalců téměř nemožná. Za mřížemi už strávil devět let svého života.

Marika Táborská, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme