Vrah, který střílel na řidiče Sazky, chtěl zabít někoho jiného

Vrah řidiče Sazky je v policejní cele, kriminalisté ho dopadli po čtyřech týdnech od incidentu na pražských Vinohradech. Zatčený muž pochází ze zemí bývalého Sovětského svazu a podle policejní mluvčí mu hrozí až doživotní vězení. Pachatel se ale spletl, protože obětí jeho útoku měl být někdo jiný. V této souvislosti se spekuluje se o čtvrtém nejbohatším Čechovi Davidu Beranovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer

Oběť vražedného útoku neměla s nikým žádné spory. Stopy nevedou ani ke společnosti Sazka nebo k jejímu vedení.

Kriminalisté vyloučili i to, že by pachatel chtěl uloupit tmavozelený luxusní vůz Bentley, ze kterého řidič těsně před svou smrtí vystoupil.

"Cílem byla vždy nějaká konkrétní osoba, nicméně k její totožnosti se nebudeme vyjadřovat, ani k dalším bližším okolnostem," uvedla policejní mluvčí Eva Miklíková.

Pachatel zavraždil řidiče Sazky ve vinohradské ulici U Kanálky, v jejímž okolí se často pohyboval člověk, který byl skutečným terčem nájemného vraha.

Automobily Bentley typu Continental Flying Spur tmavozelené barvy jezdí v Česku jen tři. Dva má Sazka a třetí vlastní jeden z nejbohatších Čechů, finančník David Beran. Nedávno oznámil, že spolupracuje s policí a že se z bezpečnostních důvodů nebude zdržovat na obvyklých místech.

Radiožurnál se pokusil získat Beranovo vyjádření. Podle svého mluvčího je teď v zahraniční a prý ho není možné kontaktovat.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme