Vrah malého Jakuba dostal doživotní trest

Doživotní trest vězení. Takový rozsudek dnes vynesl Krajský soud v Hradci Králové v loňském případu znásilnění a vraždy devítiletého Jakuba z Havlíčkova Brodu. Soud uložil 43letému Slovákovi Antonínu Novákovi také trest vyhoštění z České republiky a přiznal náhradu škody 240 tisíc korun pro otce zavražděného chlapce a 170 tisíc korun pro Jakubova bratra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonín Novák u soudu | Zdroj: ČTK

Státní zástupkyně Hana Flídrová byla s verdiktem spokojená. Kvůli složitosti případu si ale ponechala lhůtu na rozmyšlenou. "Krajský soud v Hradci Králové rozhodl naprosto v souladu s obžalobou," uvedla státní zástupkyně.

Lhůtu na rozmyšlenou si ponechali i poškození. Rozsudek proto není pravomocný. Obžalovaný se překvapivě práva na odvolání vzdal. Potvrdil to jeho obhájce Rudolf Fori: "Můj klient se vzdal práva odvolání, souhlasí s uloženým trestem." Fori dodal, že jeho klient si chce doživotní trest odpykat na Slovensku.

Otec zavražděného chlapce generálmajor Hynek Blaško řekl, že žádný rozsudek ani trest nemůže nahradit pozůstalým bolest a nemůže vyjádřit to, co se stalo: "Kdyby ho sekali na kousky, tak toho kloučka to už nikdy nevrátí. Ale chtěl bych říct, že skutečně to jednání bylo vedeno naprosto korektně."

Takovíto lidé musí být podle Blaška od společnosti naprosto izolováni. "Protože oni likvidují dětem jejich dětství, oni je poznamenají na celý život. A pokud se tato věc prokáže, měli by být okamžitě izolováni. A už nikdy by neměli mít možnost se pohybovat mezi normálními lidmi," dodal Blaško.

Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme