Vrah rodičů své dívky dostal výjimečný trest

K výjimečnému trestu pětadvaceti let vězení odsoudil dnes pražský městský soud devatenáctiletého Michala Šťastného za vraždu adoptivních rodičů své dívky. O dva roky mladší přítelkyně Michala Kalvodová, která je v sedmém měsíci těhotenství, byla odsouzena na jeden a půl roku vězení za krádež.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odsouzený pár | Foto: Michal Krumphanzl

Dvojice se domluvila na oloupení dívčiných adoptivních rodičů letos v březnu. Z domu odnesli cenné věci a také auto. Michal Šťastný nejen kradl, ale také vraždil. Oba manžele ubodal mnoha ranami nožem. Nedokázalo se však, že by Michala jeho úmysl zabíjet schvalovala. Byla dnes proto odsouzena pouze za krádež a zároveň byla propuštěna z vazby.

Soudkyně nijak nereagovala na překvapující doznání, které dnes dopoledne učinil Šťastného spoluvězeň z pankrácké vazební věznice Marcel Hausman. Ten bez bližších údajů prohlásil, že vraždu spáchal on. Jeho dnešní výpověď soud však považoval za účelovou ve snaze pomoci obžalovanému.

Celé jednání provázela mimořádná bezpečnostní opatření za účasti zásahové jednotky policie v černých kuklách, protože Šťastný vyhrožoval útěkem. Proti rozsudku se nakonec odvolal, Kalvodová trest přijala.

Martin Hromádka, Marcela Mikesková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme