Vrah střihače Novy možná útočil u Řevničova

Policisté pátrají po nebezpečném ozbrojeném pachateli, který dnes kolem poledne postřelil ženu u parkoviště nedaleko Řevničova na Rakovnicku. Podle televize Nova policie nevylučuje, že jde o Davida Lubinu, který je podezřelý z nedávné vraždy střihače Michala Velíška v centru Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lubina

David Lubina | Foto: Policie ČR

Řidička zastavila na parkovišti, aby si odskočila do lesa. "Muž využil situace, že byla na parkovišti sama. Chtěl po ní peníze, žena před ním utíkala, ale pachateli se podařilo ženu zasáhnout," řekla Radiožurnálu středočeská policejní mluvčí Soňa Budská.

Ve chvíli, kdy muž ženu postřelil, na parkovišti zastavilo další auto a násilník utekl. Žena útok přežila a je v nemocnici. Neznámý útočník je vysoký asi 175 centimetrů, střední postavy a má světlé vlasy. Byl oblečen do obnošené hnědé kožené bundy, obnošených modrých džínů a měl džínovou baseballovou čepici.

Podle televize Nova policie prošetřuje možnost, že by pachatelem dnešního útoku mohl být jednatřicetiletý David Lubina z Hostouně na Kladensku. Nebezpečný recidivista je podezřelý, že 13. září na Karlově náměstí v centru Prahy zastřelil střihače televize Nova Martina Velíška. Pachatel byl podle popisu o pět centimetrů vyšší a hubené postavy.

Dvaatřicetiletý Velíšek se zastal ženy, kterou Lubina údajně obtěžoval a ohrožoval. Útočník po něm podle policie několikrát bez varování vystřelil. Lubina je od té doby na útěku. Za informace, které dovedou policii k vypátrání vraha, vypsala Nova odměnu 100.000 korun. Policie ale varovala, že prchající útočník je ozbrojen.

Případní svědci události nebo řidiči, kteří dnes projížděli okolím Řevničova, se mohou ozvat policii na linku tísňového volání 158 nebo na mobilní číslo středočeských kriminalistů 602 682 404.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme