Vrah Vietnamce a policisty z chomutovského baru zabíjel už dříve

Muži z Teplicka, který při středeční přestřelce v chomutovské herně usmrtil dva lidi, z toho jednoho policistu, hrozí výjimečný trest. Už před deseti lety byl totiž odsouzen za jinou vraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer, Miroslav Panuška

Pachatel podle mluvčí severočeské policejní správy Jarmily Hrubešové zastřelil ve středu kolem půl osmé v herně Las Vegas dvacetiletého Vietnamce, který zde pracoval jako obsluha. Sebral několik tisíc korun a založil požár, aby zahladil stopy.

"Jeden z nájemníků, který ucítil v domě kouř, se šel podívat, co se v domě děje. Na chodbě domu uviděl cizího muže, který ho v zápětí začal ohrožovat pistolí. Když se dal pachatel na útěk, zavolal muž policejní hlídku. Prchající muž na policisty střílel a jednoho z nich zasáhl do horní poloviny hrudníku," popsala incident Hrubešová.

Třicetiletý policista podlehl zraněním po převozu do nemocnice. Pachatele se podařilo vzápětí po činu zadržet. Při zásahu museli policisté použít služební zbraň, střely muže zasáhly do dolní poloviny těla. Lékaři ho ještě v noci operovali. "Za dvounásobnou vraždu hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání 12 až 15 let nebo i výjimečný trest," doplnila mluvčí.

Devětatřicetiletý muž Teplicka byl usvědčen i z vraždy muže v Krupce na Teplicku v roce 1998. Odpykával si třináctiletý trest, na svobodu se dostal před pěti měsíci.

Martin Hromádka, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme