Vrah z havlíčkobrodské nemocnice Zelenka možná nebyl jediný, kdo zabíjel

Kvůli vraždám v Havlíčkově Brodě je vyšetřován kromě Petra Zelenky ještě další zaměstnanec nemocnice. Kriminalisté při vyšetřování smrti pacientky na neurologii narazili na dalšího podezřelého. Ten teď pracuje ve zdravotnickém zařízení v Praze. Policie zatím nevznesla žádné obvinění, zjišťuje ale, jestli smrt ženy nesouvisí se Zelenkovým případem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice v Havlíčkově Brodě | Foto: Havlíčkův Brod

Policie vyšetřuje dalšího bývalého zaměstnance nemocnice v Havlíčkově Brodě. Kromě Petra Zelenky, který je podezřelý, že zabíjel pacienty na oddělení ARO, měl ohrožovat pacienty také zdravotník jménem Paštika. Ten podle nemocnice pracoval na více odděleních.

Svou oběť, zřejmě nemocnou ženu, si vyhlédl ještě před vražednou sérií Petra Zelenky, tedy na jaře 2005. Kriminalisté ale zatím muže neobvinili. "Policie prošetřuje podezření z trestného činu ublížení na zdraví, který spočívá v zanedbání zdravotní péče. Podmětem šetření jsou oznámení občanů a iniciativa police objasnit všechny oznámené podměty, aby veškeré pochybnosti kolem úmrtí byly prošetřeny," řekl Českému rozhlasu Bohuslav Rada z okresního policejního ředitelství v Havlíčkově Brodě.

Milan Kopecký, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme