Vrah z metra se ve vězení oběsil

Rus Alexander Kručinin, který začátkem srpna zabil policistu v pražském metru, spáchal sebevraždu ve věznici v Praze na Pankráci. Jak Radiožurnálu sdělil ředitel věznice Jaroslav Grubr, muž se oběsil v cele na škrtidle vyrobeném z prostěradla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stanice metra | Foto: Jan Rosenauer

Radiožurnálu to potvrdil ředitel věznice Jaroslav Grubr. "Z natrhaného prostěradla si zhotovil škrtidlo, které uvázal k okenní mříži, a na něm se pověsil. Byl zjištěn příslušníky, okamžitě odvázán, zahájeny oživovací pokusy, které trvaly hodinu. Bohužel výsledek byl negativní. V současné době je ta záležitost předána Policii České republiky k dalšímu šetření."

Podobným případům se podle Grubra dá jen velmi těžko zabránit. "Je velice problematické takovýmto případům zabránit, protože to oddělení je velké, těch obvoněných je na tom oddělení také umístěna spousta, ale je prováděna pravidelá kontrola Zatím jsme neshledali, že by ze strany službukonajících příslušníků došlo k nějakému pochybení. To je záležitost, která je předmětem šetření a teprve potom budou eventuálně vyvozeny nějaké důsledky.

Alexander Kručinin vhodil v pátek 2. srpna do kolejiště metra na stanici Muzeum dosud neznámou výbušninu. Čtyřiasedmdesátiletému cestujícímu, který jej napomenul, probodl obě plíce. Poté bodl do srdce zasahujícího policistu Jána Mata, který na místě zemřel. Kručinina zpacifikoval až čtyřiadvacetiletý mladík. Rus pobýval v České republice od roku 1996, od března letošního roku zde žil nelegálně. Nebylo mu totiž prodlouženo povolení k pobytu.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme