Vrátím se a porazím vás, pohrozil Klaus senátorům

Dosluhující prezident Václav Klaus připustil svůj návrat do politiky. V rozhovoru pro Českou televizi řekl, že se to může stát, pokud budou pokračovat útoky proti němu. Jedním z takových útoků je podle Klause žaloba pro velezradu, kterou podává část senátorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus přednesl na Pražském hradě novoroční projev | Zdroj: ČTK

Podle Klause s ním někteří senátoři svádí boj. Odcházející prezident pohrozil, že pokud s tím nepřestanou, bude se muset vrátit do politiky a „porazit je“.

„Jestli tohle oni chtějí, tak ať v tom prostě pokračují, a pak nezbude, než abych já řekl: Tak to tedy, holoubci, ne!“ prohlásil Klaus.

V posledním rozhovoru pro Českou televizi coby prezident Klaus zhodnotil své působení na Pražském hradě. Uvedl v něm mimo jiné, že senátoři využili žalobu za velezradu k získání politických bodů.

Klaus dlouhodobě projevuje nedostatek sebereflexe, tvrdí Zaorálek

Číst článek

„Tam jde o politický souboj skupiny senátorů se mnou. Bohužel musím říci, že k tomu také přispívá to, že příští víkend se koná sjezd ČSSD, kdy se teď musel každý z těch senátorů ukazovat, jak je silný, jak je zdatný,“ řekl Klaus.

V předposledním veřejném vystoupení mimo jiné řekl, že vláda premiéra Petra Nečase je stabilnější než její předchůdkyně. S Nečasem si prý na osobní rovině není příliš blízký, ale respektuje ho.

Pražský hrad se za Klause nijak nezměnil, především se opravoval

Číst článek

„Po ideové stránce není nijak moc vzdáleně ode mě. Když se dívám na jeho praktické premiérování, tak občas musím nesouhlasit,“ uvedl Klaus.

V rozhovoru pro Českou televizi rovněž zmínil, že odbory jsou slabší než předpokládají. Počet odborářů totiž podle Klause dramaticky klesá. Ocenil zároveň, že české odbory nebojují proti systému a nechovají se destruktivně jako v jiných evropských zemích.

Jana Zemanová, Jakub Šídlo, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme