Vratimovští policisté stíhaní za braní úplatků do vazby nepůjdou

Vratimovští policisté podezřelí z braní úplatků budou propuštěni z cely předběžného zadržení. Rozhodla o tom vyšetřující státní zástupkyně. Deset policistů a jeden strážník od řidičů údajně vybírali peníze za pokuty, ale nevypisovali bloky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní policista | Foto: Policie ČR

Mluvčí ostravského státního zastupitelství David Bartoš Českému rozhlasu vysvětlil, proč žalobkyně nedala návrh na vzetí do vazby: "Nebyly shledány důvody vazby. To znamená, že by například některý ze zadržených uprchl, nebo působil na dosud nevyslechnuté svědky nebo opakoval trestnou činnost, pro kterou je stíhán. Nyní budou prováděny veškeré potřebné vyšetřovací úkony. Budou vyslýcháni svědkové, budou opatřovány listinné materiály a jiné podobné věci."

Inspekce ministra vnitra zatkla deset policistů ze severomoravského Vratimova včera. Spolu se strážníkem městské policie Šenov mají mít na svědomí jeden z největších korupčních skandálů mezi strážci zákona na severu Moravy. Vybírali od řidičů peníze, ale nevypisovali pokutové bloky a peníze tak končily v jejich kapsách. Podle informací z ministerstva vnitra se tak mělo stát nejméně v 19 případech.

Kvůli korupci na policejní služebně ve Vratimově přišel o místo také šéf tohoto oddělení.

Andrea Čánová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme