Stát chce zpět peníze z dotace na Mynářovu sjezdovku. Šest let na ní nikdo nelyžoval

Státní zemědělský intervenční fond chce po společnosti Ski-Moravia vrátit 1,2 milionu korun z dotace, kterou bývalá firma hradního kancléře Vratislava Mynáře získala na provoz sjezdovky v Nové Lhotě na Hodonínsku. Peníze sloužily k vybudování čerpací stanice pro umělé zasněžování. Firma ale nesplnila dotační podmínky, když ani jednou sjezdovku umělým sněhem nepokryla. Informoval o tom zpravodajský server Aktuálně.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradní kancléř Vratislav Mynář | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Sjezdovka v Nové Lhotě na Hodonínsku měla být sesterským projektem svahu ve čtyřicet kilometrů vzdálených Osvětimanech. Za posledních šest let si tam ale moc lyžařů na svahu nezajezdilo. Společnost Ski-Moravia, ve které dříve držel výrazný podíl hradní kancléř Vratislav Mynář, tak musí nyní vracet Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu přes milion korun, píše Aktuálně.cz.

Splaškovou vodu vypouštěla Mynářova firma načerno 3,5 roku. O nové povolení zažádala den po kontrole

Číst článek

Firma peníze dostala na vybudování čerpací stanice pro umělé zasněžování. K tomu ale za pět let, což byla podmínka pro zisk dotace, nedošlo. Bývalé kancléřově společnosti se totiž nepodařilo pro sněžná děla získat dostatek vody, když úřady v Nové Lhotě zakázaly výstavbu vodní nádrže. Obec totiž leží v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, kde jí není dostatek.

Bývalá Mynářova firma získala na umělé zasněžování na dva miliony korun, které si přes nesplnění dotačních podmínek nechala, připomíná server. Kromě již zmíněného 1,2 milionu korun má Ski-Moravia vrátit ještě 200 tisíc, které společnost vyinkasovala na osvětlení sjezdovky.

„Rozhodnutí o vrácení dotace bylo doručeno žadateli,“ konstatovala mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Lenka Rezková. Firma má 60 dnů na to, aby peníze vrátila. Mynář serveru odpovědět odmítnul.

Starosta v čele firmy

Hradní kancléř Mynář už podle obchodního rejstříku ve firmě nepůsobí, svůj podíl převedl v roce 2013 za několik desítek tisíc korun na Aleše Pfeffera. Pfeffer se vloni stal starostou Osvětiman, kde má hradní kancléř načerno vybudovaný rybník na zasněžování tamní sjezdovky, když mu Mynář – jednička kandidátky Zemanovců – místo po volbách přepustil.

‚Mynářův penzion‘ musel vrátit 975 tisíc. Úředníci proveřují i další dotaci na wellness centrum

Číst článek

Podle Pfeffera se společnost odvolala k ministerstvu zemědělství. To už ale podle serveru dříve odmítlo rozhodnutí intervenčního fondu změnit.

Dotační problémy nemá jen z Mynářových bývalých společností jen Ski-Moravia. Penzion v Osvětimanech, který provozuje firma Vratislava Mynáře, musel vrátit 975 tisíc korun z celkem třináctimilionové dotace, na začátku ledna na to upozornil Radiožurnál.

Podle ministerstva školství penzion porušil dotační podmínky a celou věcí se zabývá i policie. Kontroloři z Regionálního dotačního programu navíc šetří i další okolnosti přidělení dotace, která na penzion šla.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme