Mynářova vila je už opravená, on ale stále bydlí na Hradě. Není jasné, kdy se bude stěhovat

Kancléř Vratislav Mynář žije dál v hradním bytě, jeho vila v Praze je už přitom opravená. Mladá fronta DNES upozorňuje, že podle realitních expertů má teď dům hodnotu třicet milionů korun. Kdy se do něj kancléřova rodina nastěhuje, zatím není jasné. Mynář na to neodpověděl a dál bydlí ve stometrovém služebním bytě za necelých 17 tisíc korun měsíčně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléř Vratislav Mynář | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

V domě u brány Pražského hradu žije Mynář už několik let, zůstal tam dokonce jako poslední služební nájemce. 

„V objektu jsou další tři bytové jednotky, z nichž jedna je využívána pro jednorázové ubytování v rámci potřeb organizací na Pražském hradě. Zbylé dvě jednotky jsou po odstěhování nájemníků k rekonstrukci,“ řekl Mladé frontě DNES mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek.

Mynář: Hrad neplýtvá a platí jen za zaměstnance. Moje cesta do Číny bude stát maximálně 130 tisíc

Číst článek

Mynář deníku na otázky o možném stěhování neodpověděl. „Jde o zcela soukromou záležitost,“ napsal redakci Mynář. V minulosti řekl, že by se rodina chtěla přestěhovat do Vánoc. Není ale jasné, které myslel.

Mynářův nákup původně prvorepublikové vily v pražských Strašnicích provázela řada kontroverzí. Kancléř ji pořídil na konci roku 2014 za 5,5 milionu korun od advokáta Víta Širokého. Ten je známý díky zastupování odsouzeného lobbisty Romana Janouška.

Za kancléře zase při prodeji jednala brněnská advokátní kancelář Jiří Jestřáb a Richard Tománek. Oba advokáti patří mezi významné sponzory prezidentské kampaně Miloše Zemana.

Podle realitních expertů mohla být cena domu v lukrativní části dvojnásobná, nebo dokonce vyšší. Mynář ale všechna nařčení odmítl.

Vendula Vrbová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme