Honička v okolí Brna. Muž, který ujížděl v ukradeném voze, je podle policie podezřelý z vraždy

Muž, který v Brně ujížděl v ukradeném voze policii, se podle policie zřejmě dopustil vraždy. Ještě před konfliktem v autobazaru, ze kterého vůz odcizil, zřejmě napadl muže v Brně-Slatině. Ten byl nalezen na místě činu bez známek života. Na policejním webu to v pondělí uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jihomoravští kriminalisté intenzivně prověřují veškeré okolnosti trestné činnosti, ze které podezřívají devětadvacetiletého muže. Mimo odcizení několika vozidel je důvodně podezřelý z napadení dvou osob,“ uvedl mluvčí.

Strážníci v Pardubicích řešili tři potyčky vyvolané stejnou skupinou. Dva muži skončili v nemocnici

Číst článek

Terčem agresivity muže se podle policie stal v sobotu večer pracovník autobazaru, po jeho napadení muž odjel odcizeným jeepem.

„Na případu kvalifikovaném v tuto chvíli jako loupež jsme začali ihned po oznámení pracovat a po odcizeném vozidle pátrat i s využitím vrtulníku. Hledané vozidlo se podařilo objevit v Židenicích, muž za volantem ale odmítl uposlechnout pokynů policistů k zastavení a začal ujíždět,“ řekl mluvčí.

Pronásledování za pomoci vrtulníku skončilo zadržením podezřelého v Křenovicích. „Policisté dále zjistili, že ještě před konfliktem v autobazaru došlo k napadení dalšího muže v Brně-Slatině. Ten byl nalezen na místě činu bez známek života, věc prověřujeme jako zvlášť závažný zločin vraždy,“ informoval mluvčí.

Provedené testy podle policie s největší pravděpodobností potvrdí, že byl agresor při sobotním zadržení pod vlivem návykových látek. Ze zdravotních důvodů ale dosud nebylo možno provést veškeré procesní úkony. Mluvčí uvedl, že se uskuteční hned, jakmile to zdravotní stav muže dovolí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme