‚To, čeho jsem se dopustila, nebylo úmyslné.‘ Matka utýraného chlapce z Loun stráví ve vězení 8,5 roku

Matka utýraného chlapce z Loun stráví ve vězení 8,5 roku. Týrání tříletého syna několik měsíců přihlížela. Podmínku dostal muž, který žil s rodinou ve společné domácnosti. Za vraždu odsouzený otčím spáchal loni v cele sebevraždu. Na vině a trestu se v pondělí oba obžalovaní dohodli se státním zástupcem u krajského soudu v Ústí nad Labem. Rozsudek je pravomocný.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matka utýraného chlapce stráví za mřížemi 8,5 roku (ilustrační foto) | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Jednadvacetiletá žena zaslala před konáním pondělního hlavního líčení státnímu zástupci prohlášení, ve kterém uvedla, že souhlasí se všemi body obžaloby, cítí se být vina, svého jednání lituje. Přiznala, že v posledních týdnech života syna zanedbala jeho výchovu a péči a jako matka selhala. To, čeho jsem se dopustila, nebylo úmyslné, napsala. Uvedla, že dnes ví, že podcenila závažnost situace, ale v tu chvíli si nebyla schopná připustit, že neposkytnutí pomoci povede k úmrtí syna. Podle svých slov si chtěla sáhnout na život, syn jí bude chybět do konce života.

Vrah, který dostal za utýrání dítěte 22 let, zemřel ve vězení. ‚Na cele byl sám,‘ uvedla mluvčí

Číst článek

Muž, který žil s dítětem a jeho matkou, chlapce několik měsíců bil, kousal, pálil cigaretami a žehličkou nebo posazoval na sporák. Opakovaně ho sprchoval ve studené vodě, vystavoval kontaktu s horkou plochou, čímž utrpěl popáleniny, mimo jiné i v obličeji. Mlátil ho dlaní i vařečkou, a to na otevřených ranách, dával mu facky.

Dítě podlehlo zraněním po několika měsících týrání v únoru 2018. Odsouzen byl otčím v roce 2019 na 22 let za vraždu. Žena jednání svému partnera podle obžaloby přihlížela, neochránila dítě před agresivními útoky, neposkytla mu pomoc.

V obžalobě podané v Lounech státní zástupce kvalifikoval jednání matky jako přečin ohrožování výchovy dítěte a přečin neposkytnutí pomoci. Odsouzená byla za týrání svěřené osoby, za což jí hrozilo až 12 let vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme