Obžalovaná žena z Plzně se přiznala k vraždě novorozeněte. Holčičku porodila sama v koupelně

Z vraždy novorozeného dítěte se v pondělí u Krajského soudu v Plzni začala zpovídat dvaadvacetiletá žena z Plzně. Podle obžaloby loni v srpnu po utajovaném těhotenství porodila sama doma v koupelně dítě. Poté ho dvakrát udeřila hlavičkou o roh sprchy, bodla nožem do krku a šíje a několikrát uhodila do hlavičky paličkou na maso, tvrdí obžaloba. Děvčátko na těžká poranění hlavy a mozku zemřelo.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Ženě hrozí 15 až 20 let vězení, případě výjimečný trest, tedy i doživotí.

Obžalovaná se k činu přiznala. U soudu vypověděla, že k jednání ji vedl strach, že kdyby se o dítěti dozvěděl její přítel, opustil by ji. Původně prý plánovala, že dítě porodí anonymně v porodnici a dá k adopci nebo ho s pomocí svého bratra dopraví do babyboxu.

Matku zavražděného novorozeněte z Plzně poslal soud na 17 let do vězení

Číst článek

Když začala rodit, o dva týdny dříve, než si spočítala termín porodu, přítel nebyl doma. Násilí proti dítěti vysvětlila tím, že těsně po porodu slyšela rachotit klíče v zámku. Přítel se vrátil a ona zpanikařila. Hlavičkou o sprchový kout udeřila děvčátko prý proto, aby ho omráčila. Pak ho schovala v koši na prádlo. Uvedla, že ve strachu, že začne plakat a přítel se o něm dozví, pak dítě i bodla nožem a zřejmě také udeřila paličkou na maso.

'Byla jsem hloupá'

Když ji přítel našel v krvi, tvrdila mu, že jí praskla cysta a že se řízla. Když přijela sanitka, řekla záchranářům, že porodila a že si dítě už odvezla porodní asistentka.

„Pořád jsem doufala, že to přítel nezjistí. Byla jsem strašně hloupá. On za to nestál. Udělala jsem hroznou věc. Je mi to líto,“ uzavřela v pláči svou výpověď. K zabití dítěte se přiznala a připustila, že ho nechtěla. Tvrdila, že se bála opustit přítele a společného psa, ke kterému měla vztah. Těhotenství tajila před rodiči i přítelem.

Policie v Pardubicích obvinila z vraždy otce čtrnáctidenní dcerky. Nepomohlo ani 40minutové oživování

Číst článek

Nechodila ke gynekologovi. Rostoucí břicho příteli vysvětlovala nemocí ledvin, nechala se od něj vozit na urologii a předstírala návštěvy ordinace. Dokonce mu ukázala falešnou lékařskou zprávu. Přítel často chodil do klubů, zval si domů kamarády a údajně ji podváděl, přesto se upírala k tomu, že až tajně porodí, vše se spraví. Neuměla si představit, že by partnera opustila. Kvůli němu ani nedodělala školu, protože chtěla být jen s ním. 

Jednání pokračuje další dny výslechy svědků, znalců a dalšími důkazy.

V krátké době je to druhý případ, kdy soud v Plzni řeší případ vraždy novorozence matkou. Minulý týden za čin, který se stal loni v červenci, soud nepravomocně odsoudil matku novorozeného chlapce k 17 rokům vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme