Za vraždu pětitýdenního syna dostala žena osmnáct let vězení, Nejvyšší soud rozsudek potvrdil

Nejvyšší soud odmítl dovolání ženy, která v Klepáčově na Šumpersku zavraždila pětitýdenního syna. Odpyká si 18 let ve vězení. Nejvyšší soud rozhodoval bez veřejného jednání, výsledek bez dalších podrobností sdělila mluvčí soudu Gabriela Tomíčková.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší soud v Brně

Nejvyšší soud ženě odmítl dovolání | Zdroj: Profimedia

Matka podle pravomocného rozsudku napadla plačícího syna několika způsoby, příčinou úmrtí byl otok mozku. Čin se odehrál v ubytovacím zařízení vyčleněném pro ukrajinské uprchlíky. Cizinka, která má další dvě nezletilé děti, do Česka přijela s manželem pracovat v době před ruskou invazí na Ukrajinu. Vinu opakovaně popřela.

Policie vyšetřuje vraždu novorozence v Kroměříži, po těle dítěte se stále pátrá

Číst článek

Ženě za vraždu hrozilo až 20 let vězení. Krajský soud v Olomouci jí vyměřil 18 let, verdikt potvrdil i vrchní soud. Podle rozsudku šlo o vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem na bezbranném dítěti.

Matka se činu dopustila v době, kdy její manžel nebyl v Česku. Syna podle obžaloby fyzicky napadla proto, že neustále plakal. Kojence podle vyšetřování nejprve udeřila do hlavy, pak jej opakovaně rdousila rukama a následně mu ponořila hlavu do vody.

Kojenec utrpěl mnohočetná zranění vnitřních orgánů včetně krvácení do mozku a zlomeniny žebra. Ráno matka přivolala záchrannou službu, už však bylo pozdě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme