Muž v Kostelci na Hané zavraždil svého bratra, sestru i otce, hrozí mu až 20 let vězení

Státní zástupce obžaloval devětadvacetiletého muže z trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané na Prostějovsku. Šlo o bratra, sestru a otce obžalovaného. Obžaloba byla podána ke Krajskému soudu v Brně, řekl v pátek mluvčí brněnského krajského státního zastupitelství Hynek Olma. Muž se k činu po zadržení doznal, hrozí mu 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Brno/Olomouc Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie

Podle kriminalistů muž dosud nebyl stíhaný, při útoku nebyl pod vlivem drog ani alkoholu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Tragédie se stala letos 29. dubna. Podle vedoucího odboru obecné kriminality olomoucké krajské policie Jana Lisického muž členy své rodiny zavraždil zvlášť surovým a trýznivým způsobem a po předchozím uvážení. Vyzbrojil se přitom loveckými noži.

Po odchodu otce do práce nejprve zaútočil na svého třiadvacetiletého bratra; zasadil mu minimálně 40 bodných ran. Obdobným způsobem napadl i jednadvacetiletou sestru, poté, co se vrátila z venčení psa. 

‚Otrlí kriminalisté byli šokováni.‘ Policie navrhla obžalovat muže z trojnásobné vraždy v rodině

Číst článek

Při čekání na další členy rodiny si podle kriminalistů brousil nože. Ušetřil pouze svou nejmladší, sedmnáctiletou sestru, kterou zamknul na toaletě. Nakonec zaútočil po návratu z práce i na sedmapadesátiletého otce, který se pokusil utéct, pachatel jej však pronásledoval a venku před domem jej ubodal.

V této době procházel kolem domu čtrnáctiletý chlapec, který okamžitě přivolal policii a záchrannou službu a pokoušel se muži poskytnout první pomoc. Pachatel mezitím vešel zpět do domu, zamknul a šel do pokoje, kde čekal na policii. Podle Lisického při zatýkání nekladl odpor.

Podle kriminalistů muž dosud nebyl stíhaný, při útoku nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. Motivem byly problémy v rodině; před policisty vypověděl, že se rozhodl, že členy rodiny potrestá za to, jak se k němu chovali. Podle něj mu verbálně ubližovali.

Případ policisté uzavřeli v polovině října, rozhodující byly pro kriminalisty také závěry znaleckých posudků z oboru psychiatrie a psychologie. Muž je od útoku ve vazbě, kde čeká na soud.

V Olomouckém kraji šlo letos o nejtragičtější případ, který výrazně zasáhl i do statistik násilných trestných činů. Na nich se podepsala také nedávná série vražd či pokusů o ni na Šumpersku. V Olomouckém kraji v letošním roce kriminalisté vyšetřovali dosud 11 případů vraždy či pokus o ni. Loni kriminalisté vyšetřovali za celý rok tři vraždy a šest pokusů o vraždu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme