Vražda prostitutky čeká na objasnění 83 let. Už jsme blízko, hlásí policejní historik

Policejní historici brzy objasní známou vraždu prvorepublikové prostitutky Otýlie Vranské. Vyšetřovatelé získali DNA z vlasů podezřelých a případ chtějí vyřešit do konce léta, informuje iDnes.cz. Vranskou zavraždil v roce 1933 neznámý pachatel, její tělo rozřezal a části poslal vlakem z Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vražda - Otýlie Vranská | Foto: Muzeum Policie ČR

„Jsme už jen malý kousek od objasnění případu vraždy Otýlie Vranské,“ řekl serveru iDnes.cz vedoucí správy sbírek Muzea Policie ČR Radek Galaš. „Máme vytipované dva pachatele. Jsme už poměrně daleko (ve vyšetřování) za pomoci DNA,“ dodal.

Podezřelé nechtěl Galaš jmenovat, předpokládá ale, že se případ vraždy prvorepublikové prostitutky do konce léta podaří uzavřít.

Neznámý pachatel dvaadvacetiletou Slovenku Otýlii Vranskou, která se v Praze živila prostitucí, zavraždil v září 1933. Její tělo poté rozřezal a části uložil do dvou kufrů. Do jednoho dal uříznutou hlavu a nohy, druhý obsahoval trup a ruce.

Kufry následně poslal vlakem z hlavního města. Jeden skončil v Bratislavě, druhý v Košicích. Z ohromného množství poznatků, daných velkou publicitou, se podařilo provést rekonstrukci pohybu oběti až do doby asi dvou hodin před smrtí.

Z vraždy byl tehdy podezříván „vysoký kudrnatý blondýn“ neboli „fantom ulice“, jak si ho pojmenovala veřejnost. Nikdo ale nakonec nebyl dopaden. Po vrahovi pátrala policie mnoho let, vyšetřování dokonce po druhé světové válce a v šedesátých letech obnovila, vše ale bezvýsledně. Vražda tak zatím zůstává i po 83 letech nevyřešená.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme