Vražda šéfa podsvětí Běly nebude potrestána. Soud obžalované osvobodil

Krajský soud v Praze v úterý nepravomocně osvobodil obžalované v případu 21 let staré vraždy někdejšího bosse podsvětí Antonína Běly. Maskované komando se samopaly ho zabilo v jeho vile v Úvalech u Prahy v roce 1996. Státní zastupitelství v obžalobě původně tvrdilo, že vraždil Bělův osobní strážce Pavel Šrytr a Ján Kaco. V závěrečné řeči ale žalobkyně řekla, že se to během hlavního líčení s jistotou neprokázalo. Soudce to v rozsudku potvrdil.

Praha (Aktualizováno: 9:02 26. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie případ uzavřela těsně před promlčením. Loni na jaře na základě nových svědectví oba obžalované zadržela. Šrytr i Kaco vinu odmítají. V době vraždy Antonína Běly prý byli na Slovensku. Z domu Běly zmizelo 12 milionů korun a šperky. 

V maskovaném komandu, které Antonína Bělu v roce 1996 přepadlo, bylo nejméně pět lidí. Samotní obžalovaní Šrytr a Kaco tvrdí, že vraždili příbuzní nebo arménská mafie.

Obžalovaného Pavla Šrytra vodila na část hlavního líčení ke Krajskému soudu v Praze ozbrojená maskovaná eskorta. Pak ho ale soudce propustil z vazby a k jednání chodil obžalovaný sám bez pout na rukou.

Podpořit ho přišel například Petr Šesták, který je stejně jako Šrytr bývalým policistou Útvaru rychlého nasazení. „Vím, že je to férový chlap a že určitě není vrah a nebyl by schopný někoho zabít za peníze,“ popsal Šesták u soudu, který sledoval i Radiožurnál.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme