Za dvojitou vraždu ubodáním má jít slovenský pár na 27 a 28 let do vězení. Zabíjeli kvůli penězům

Na 27 a 28 let do vězení poslal ve čtvrtek českobudějovický krajský soud Slováky Jána Moncoľa a Michaelu Krajčovou za vraždu manželů na Písecku. Podle obžaloby odsouzení zabíjeli kvůli penězům, zavražděnému páru ukradli přibližně 400 000 korun. Rozsudek není pravomocný. Soud nyní předčítá odůvodnění.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaelu Krajčovou a Jána Moncoľa poslal soud na na 27 a 28 let do vězení | Foto: Václav Pancer | Zdroj: ČTK

Tragická událost na Písecku se stala loni v lednu. Zavražděné manžele nalezli v jejich mobilním domě poblíž Písku. Moncoľ a Krajčová, kteří zavražděnému páru ukradli přibližně 400 000 korun, po činu uprchli do Rumunska, kde je zadržela policie a předala zpět do České republiky.

Podezřelé z dvojnásobné vraždy na Písecku zadržela rumunská policie. O vydání do Česka se vyjednává

Číst článek

Devětadvacetiletá Krajčová a o pět let starší Moncoľ navštívili manželský pár údajně kvůli obchodu. „Jednalo se o záminku na spolupráci ohledně prodeje elektrospotřebičů,“ řekl státní zástupce Petr Cigánek.

Krajčová manžele znala, jelikož u nich v minulosti pracovala, proto se vracela do známého prostředí. Podle svědků, kteří dříve u soudu vypovídali, brali manželé Krajčovou jako dceru. Lednová návštěva se podle obžaloby změnila v roztržku. Moncoľ a Krajčová napadli manžele nožem a bodali je do krku, týla nebo hrudníku.

Moncoľ postupně výpověď měnil. V jedné verzi například tvrdil, že s ním a Krajčovou byli v mobilním domě ještě další dva muži, kteří chtěli manžele okrást. Podle této verze si obžalovaný nepamatoval, kdo vlastně v hádce bodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme