Téměř 18 let od vraždy. Rusko vydá podezřelého z novoroční vraždy v pražských Nuslích

Rusko vydá k trestnímu stíhání do Česka zadrženého Ukrajince Jurije Kraivského. Muž čelí obvinění z vraždy, která se stala první den roku 2000 v pražských Nuslích. Uvedl to v pátek Deník N. Za vraždu spáchanou pro peníze může pachateli hrozit 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Praha/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie. Ilustrační foto. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Soud vydal na Kraivského zatykač loni v listopadu, ruští policisté jej zadrželi letos v květnu v západosibiřském městě Pyť-Jach, napsal server. České ministerstvo spravedlnosti pak požádalo o mužovo vydání, čemuž ruská justice vyhověla. „Rozhodnutí nabylo právní moci letos 29. října a v nejbližší době bude předán příslušným českým úřadům,“ sdělila Deníku N tamní prokuratura.

„Teprve v době nedávno minulé vyvstaly důkazy o účasti této osoby na protiprávním jednání násilného charakteru, které se stalo na území hlavního města Prahy,“ uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Podle ruské prokuratury je nyní dvaačtyřicetiletý Ukrajinec obviněný z toho, že v nuselském bytě zavraždil šestadvacetiletého muže, a to kvůli majetkovému prospěchu.

„Několikrát oběť udeřil do hlavy neznámým předmětem, svázal jí ruce a nohy, zakryl nos i ústa, poté ji přivázal k dřevěné části postele a způsobil jí různé zlomeniny. Oběť zemřela na místě v důsledku udušení a hluboké řezné rány,“ popsali serveru Rusové. Pachatel pak prý oběti vzal počítač a hodinky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme