Vraždu v dole horníci nepamatují

Horníci nalezení mrtví na Dole Darkov zemřeli násilnou smrtí, potvrdila pitva. Dvaačtyřicetiletý ženatý a bezdětný horník zřejmě zabil svého o devět let mladšího kolegu a pak se nedaleko místa činu oběsil. Kriminalisté motiv zjišťují. Zatím se jako nejpravděpodobnější jeví vzájemné vztahy na pracovišti. Oba muži v dole pracovali jako důlní zámečníci. Byli zařazeni do jedné směny a dobře se znali. Nikdo z dlouhodobých zaměstnanců OKD si podobný případ nepamatuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důl Darkov | Foto: Dan Krzywoň

Severomoravští policisté řeší vraždu v podzemí. V noci na dnešek objevili horníci na dole 9. květen ve Stonavě na Karvinsku těla dvou mrtvých kolegů. Jeden z horníků měl podřezaný krk a druhý se oběsil. Lékaři dnes provedli soudní pitvu zemřelých.

Doslova hrůzný pohled zažili horníci z dolu 9. květen. Přímo v důlní chodbě mezi 8. a 9. patrem podzemí objevili mrtvá těla svých dvou kolegů. Už od začátku bylo jasné, že nejde o pracovní úraz nebo jiné neštěstí. Tento případ má kriminální podtext. Dnes odpoledne to potvrdila i severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková. "Podle předběžných výsledků piotvy a dalších zjištěných důkazů se potvrzuje verze o spáchání terstného činu vraždy a následné sebevraždy. Jako motiv tohoto činu se jeví vzájemné vztahy na pracovišti. Policisté na případu dále intenzivně pracují a zjišťují další okolnosti tohoto neobvyklého případu."

Šéf obvodního báňského úřadu v Ostravě Tomáš Šmolka přiznává, že s vraždou přímo v šachtě se ještě nesetkal. Dodal, že jeho lidé případ nešetří. Vše má v rukou policie. "Zfárala tam policie, celá mordparta s našimi pracovníky, kteří zajistili, aby tam mohli používat speciální náčiní, kamery a podobně, tak jako normální ohledání místa činu."

Letos už v podzemí Ostravsko-karvinských dolů zemřelo letos 15 lidí.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme