Vrchlabská cestovní kancelář SPORTour má problémy

V problémech se zmítá vrchlabská cestovní kancelář SPORTour. Na návrh věřitele rozhodl pražský městský soud o zahájení insolvenčního řízení. Zároveň vyzval ostatní věřitele, aby přihlásili své pohledávky. Cestovní kancelář SPORTour teď nemůže nakládat se svým majetkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

moře a pláž

moře a pláž | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Není také jasné, jestli má SPORTour platné pojištění proti úpadku. S majitelem SPORTouru se nám zatím nepodařilo spojit. Krátce s ním ale hovořil mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Mluvčí Okamura pak Radiožurnálu řekl, že majitel zmíněné vrchlabské cestovní kanceláře asociaci bohužel sdělil jen pár slov, která citoval: "Nezajímá mě to a nebudu se o tom bavit."

Za Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura prohlásil: "Nám to připadá jako velice nekorektní jednání, protože v případě, že cestovní kancelář dál nabízí své zájezdy, je třeba neprodleně si vyjasnit, o co se jedná. Aby klient nebyl uváděn v nejistotu, že jeho zájezdy nebudou realizovány."

O důvěryhodnosti českých cestovních kanceláří jsme podrobně diskutovali v podvečerním Radiofóru. Pro vás jsme tuto debatu zaznamenali v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také o předcházejícím případu CK Tomi Tour:
Tomio Okamura:Václav Fischer věděl o problémech Tomi Tour déle než rok
Malé cestovní kanceláře můžou přijít kvůli zkrachovalé Tomi Tour o klienty
Krach Tomi Tour se dal podle odborníků předpokládat
Zkrachovalou Tomi Tour vyšetřuje policie
V Česku jsou zpět první klienti zkrachovalé Tomi Tour
CK Tomi Tour končí, v zahraničí zůstávají tisíce jejích klientů

Petr Medek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme