Vrchní soud: Cepl nadále nebude rozhodovat v kauze tzv. justiční mafie

Rádio Česko získalo rozsudek Vrchního soudu v kauze takzvané "justiční mafie". Jde o soudní při kvůli výrokům stínové ministryně spravedlnosti Marie Benešové o justiční mafii, které použila v souvislosti s údajným korupčním případem lidoveckého šéfa Jiřího Čunka ve vysílání Českého rozhlasu předloni 20. prosince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrchní soud a Vrchní státní zastupitelství v Praze | Foto: Marián Vojtek

Benešovou za výroky o justiční mafii zažalovalo šest vysokých představitelů justice v čele s Nejvyšší státní zástupkyní Renátou Veseckou a místopředsedou Nejvyššího soudu Pavlem Kučerou. V první instanci Benešová soud s představiteli justice vyhrála.

Odvolací - Vrchní - soud se ale přiklonil na stranu žalující a rozhodl, že případ má znovu rozhodnout Krajský soud v Praze, ale jiný soudce, než který ve věci původně rozhodoval.

Vrchní soud v rozsudku konstatuje, že původní soudce Vojtěch Cepl při rozhodování několikrát procesně pochybil. Jeho rozsudek označil Vrchní soud za nepřezkoumatelný pro nesrozumitelnost a založený na nepodložených spekulacích.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme