Vrchní soud: Cepl nadále nebude rozhodovat v kauze tzv. justiční mafie

Rádio Česko získalo rozsudek Vrchního soudu v kauze takzvané "justiční mafie". Jde o soudní při kvůli výrokům stínové ministryně spravedlnosti Marie Benešové o justiční mafii, které použila v souvislosti s údajným korupčním případem lidoveckého šéfa Jiřího Čunka ve vysílání Českého rozhlasu předloni 20. prosince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrchní soud a Vrchní státní zastupitelství v Praze | Foto: Marián Vojtek

Benešovou za výroky o justiční mafii zažalovalo šest vysokých představitelů justice v čele s Nejvyšší státní zástupkyní Renátou Veseckou a místopředsedou Nejvyššího soudu Pavlem Kučerou. V první instanci Benešová soud s představiteli justice vyhrála.

Odvolací - Vrchní - soud se ale přiklonil na stranu žalující a rozhodl, že případ má znovu rozhodnout Krajský soud v Praze, ale jiný soudce, než který ve věci původně rozhodoval.

Vrchní soud v rozsudku konstatuje, že původní soudce Vojtěch Cepl při rozhodování několikrát procesně pochybil. Jeho rozsudek označil Vrchní soud za nepřezkoumatelný pro nesrozumitelnost a založený na nepodložených spekulacích.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme