Vrchní soud rozhodne o kárné žalobě na místopředsedu Nejvyššího soudu

Pražský vrchní soud dnes rozhodne o kárné žalobě na místopředsedu Nejvyššího soudu Pavla Kučeru. Žalobu na něj podala předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová, protože podle ní zasahoval do vyšetřování údajné korupční kauzy bývalého vicepremiéra Jiřího Čunka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera vstupuje do jednací síně Vrchního soudu v Praze | Zdroj: ČTK

Kučera se měl třikrát sejít s ostravskou krajskou státní zástupkyní Zlatuší Andělovou a chtít po ní, aby přípravné řízení v případu ‚Čunek‘ protáhla.

Rozhodnutí kárného senátu Vrchního soudu v Praze by mělo padnout po třinácté hodině. Kárné řízení může vedle zproštění žaloby skončit pro Pavla Kučeru také důtkou, snížením platu nebo dokonce jeho odvoláním z funkce. Kárný senát může dospět i k názoru, že už samotné projednání případu bylo dostatečným trestem.

Pokud by byl Kučera potrestán a proti rozsudku se odvolal, je dost pravděpodobné, že odvolací soud nestihne do konce roku záležitost projednat a sedmdesátiletý Kučera mezitím odejde do důchodu.

Případ je zajímavý tím, že jsou do něj zapojeny špičky české justice, včera například vypovídala nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.

Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme