Vrchní soud rozhodne o odvolání matky, která přiotrávila dceru fridexem

Pražský vrchní soud projedná odvolání ženy, která přiotrávila svoji dceru nemrznoucí směsí. Krajský soud ji v lednu snížil trest na dvacet let vězení. Původně matku z Nejdku na Karlovarsku potrestal pětadvaceti roky za mřížemi. Případ znovu otevřel na základě verdiktu Ústavního soudu. Ten řekl, že výjimečný trest je možné ukládat jen v mimořádných případech a po pečlivém zvážení všech okolností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na 20 let vězení snížil Krajský soud v Plzni trest ženě z Nejdku na Karlovarsku (vpravo), která se v roce 2010 pokusila otrávit svou pětiletou dceru nemrznoucí směsí do automobilů.

Na 20 let vězení snížil Krajský soud v Plzni trest ženě z Nejdku na Karlovarsku (vpravo), která se v roce 2010 pokusila otrávit svou pětiletou dceru nemrznoucí směsí do automobilů. | Zdroj: ČTK

Dítě požití nemrznoucí směsi přežilo díky péči lékařů bez následků. Jak u původního soudu řekli lékaři, děvčátko mělo v těle několikanásobek smrtelné dávky etylenglykolu. Dítě teď žije u otce a s matkou se nevídá.

Matka při hlavním líčení odmítla vypovídat, pouze opakovaně prohlásila, že všeho lituje. Plzeňský soud i po snížení rozsudku trval na svém původním stanovisku. Podle něj žena koupila nemrznoucí směs záměrně a o její ch účincích si přečetla v časopise.

Lékaře navíc měla přivolat až po několika hodinách, kdy pozorovala dítě v bolestech. Ani pak neřekla, z čeho je mu špatně.

Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme