Vrchní soud se začal zabývat případem H-System

Obžalovaný zakladatel zkrachovalé stavební společnosti H-System Petr Smetka a jeho bývalí spolupracovníci odmítají, že by podvedli některého z téměř jedenáct stovek svých někdejších klientů. Ti svěřili Smetkově firmě přes 980 milionů korun a dostupné bydlení, které jim H-System sliboval, nikdy nezískali. Nyní začalo třítýdenní odvolací jednání před pražským vrchním soudem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Smetka

Petr Smetka | Zdroj: ČTK

Jsme neúspěšní podnikatelé, podvodníky z nás udělala protikorupční akce bývalé vlády Miloše Zemana, tvrdí Petr Smetka. "Myslím, že ta příčina je naprosto jasná. Ta příčina je akce čisté ruce. Akce čisté ruce potřebovala mít výsledek, nikdo z nás to nepřipravoval jako podvod, připravili jsme to jako projekt. Nepodařilo se to za prvé v rámci nějakých vnějších faktorů, které nastaly, a za druhé díky mediální kampani, která vznikla v roce 1997 proti nám," řekl Smetka.

Mnozí poškození ale obhajobě Smetky nevěří. Projekt dostupného bydlení podle nich podvod byl. Vladislav Michale vložil do H-Systemu 1,15 milionu korun. "Od začátku nebyla vůle H-System řešit. Snažilo se to nějakým způsobem zahrát do autu. Že se to dostalo k soudu, nevím, jak je to možné."

Firma zkrachovala v roce 1997. Za dobu své čtyřleté existence stihla dokončit jen tři desítky domů. Městský soud poslal předloni Smetku za podvod, poškozování věřitele a zpronevěru na dvanáct let do vězení. Třem manažerům H-Systemu pak vyměřil devět a půl roku odnětí svobody.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme