Vrchní soud snížil jeden trest za krádež Zrzavého

Pražský Vrchní soud snížil jeden ze dvou trestů za krádež obrazu Jana Zrzavého Máří Magdalena z roudnické galerie. Jeho hodnota se odhaduje na jeden a půl milionu korun. Miroslavu Maschkemu vyměřil původně ústecký Krajský soud 6,5 roku vězení - vrchní soud dnes jeho trest snížil na 4 roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Zrzavý - Máří Magdaléna

Miroslava Maschkeho nelze podle názoru Vrchního soudu považovat za zvlášť nebezpečného recidivistu. Právě tento fakt mu v původním verdiktu ústecké justice přitížil. Sám odsouzený zkrácení trestu okomentoval lakonicky: "Jsem furt nevinej, nevinej." Jeho obhájce byl ovšem s rozsudkem spokojen, stejně jako státní zástupce Petr Pifčak. "Já ten rozsudek považuji za správný, za zákonný. Musím ho respektovat, i když neodpovídá návrhu, který jsme učinili, ale soud rozhodl správně a ztotožňuji se s ním."

4letý trest pro druhého z pachatelů Jiřího Capouška Vrchní soud dnes potvrdil. Vzácný obraz je už zpátky v roudnické galerii.

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme