Vrchní soud zmírnil některé tresty v kauze Skyline

Vrchní soud v Praze zmírnil některé tresty za úvěrové podvody v pyramidové hře Skyline. Městský soud za ně v březnu odsoudil 89 lidí, tři ze sedmi hlavních obžalovaných a dva hráče poslal do vězení. České spořitelně vznikla těmito podvody škoda asi šest milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Soudní síň

Manažeři hry Skyline lákali nové členy na finančně výhodné zaměstnání. Každý nově příchozí měl zaplatit 1900 dolarů, asi 50 tisíc korun, ty poslat na zahraniční účty a čekat, až zbohatne. Za získání dalších hráčů se udělovaly provize.

Půjčku na vstupní vklad sjednávala hráčům tehdejší úvěrová pracovnice České spořitelny Michaela Heltová. Právě jí dnes soud zmírnil trest - namísto 4,5 roku stráví ve vězení tři roky. Vrchní soud mimo jiné přihlédl k jejímu mládí, nezkušenosti a k tomu, že sama neměla výrazný majetkový prospěch.

Soud rovněž zmírnil trest Martině Hybnerové, která pro žadatele o úvěr falšovala potvrzení o příjmu, a hráči Josefu Dvořákovi. Oba vyvázli s podmíněnými tresty.

Pavla Dluhoschová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme