Vrchní státní zastupitelství navrhlo vzít Chvalovského do vazby

Vrchní státní zastupitelství předalo soudu návrh na uvalení vazby na předsedu Českomoravského fotbalového svazu a podnikatele Františka Chvalovského. Jak Českému rozhlasu potvrdil státní zástupce Jaroslav Dolejší, soud o vazbě rozhodne během 24 hodin.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po výslechu předsedy Českomoravského fotbalového svazu Františka Chvalovského rozšířila policie obvinění ještě na tři další osoby. Chvalovský je podezřelý z finančního podvodu. Chvalovský byl zadržen v úterý na letišti před odletem do Skopje. Měl letět na středeční přípravné mezistátní fotbalové utkání Makedonie - Česká republika. Potvrdila to mluvčí policejního prezidia Soňa Jindráková. Jak informovala, vyšetřovatel sdělil Chvalovskému obvinění z úvěrového podvodu. Škoda způsobená Komerční bance se odhaduje na 640 miliónů korun.

Z průběžných zpráv auditora už dříve vyplynulo, že celkový dluh Chvalovského firem u Komerční banky přesahuje 2 miliardy korun. Mluvčí tohoto peněžního ústavu Marie Růžičková ale odmítla upřesnit kolik peněz Chvalovský bance dluží.

Podle mluvčí republikového úřadu vyšetřování Soni Jindrákové strávil Chvalovský noc na dnešek v cele předběžného zadržení v budově pražské policie v Kongresové ulici. Pokud se prokáže jeho vina hrozí mu až 12 let vězení.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme