Vrchní státní zastupitelství navrhlo vzít Chvalovského do vazby

Vrchní státní zastupitelství předalo soudu návrh na uvalení vazby na předsedu Českomoravského fotbalového svazu a podnikatele Františka Chvalovského. Jak Českému rozhlasu potvrdil státní zástupce Jaroslav Dolejší, soud o vazbě rozhodne během 24 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po výslechu předsedy Českomoravského fotbalového svazu Františka Chvalovského rozšířila policie obvinění ještě na tři další osoby. Chvalovský je podezřelý z finančního podvodu. Chvalovský byl zadržen v úterý na letišti před odletem do Skopje. Měl letět na středeční přípravné mezistátní fotbalové utkání Makedonie - Česká republika. Potvrdila to mluvčí policejního prezidia Soňa Jindráková. Jak informovala, vyšetřovatel sdělil Chvalovskému obvinění z úvěrového podvodu. Škoda způsobená Komerční bance se odhaduje na 640 miliónů korun.

Z průběžných zpráv auditora už dříve vyplynulo, že celkový dluh Chvalovského firem u Komerční banky přesahuje 2 miliardy korun. Mluvčí tohoto peněžního ústavu Marie Růžičková ale odmítla upřesnit kolik peněz Chvalovský bance dluží.

Podle mluvčí republikového úřadu vyšetřování Soni Jindrákové strávil Chvalovský noc na dnešek v cele předběžného zadržení v budově pražské policie v Kongresové ulici. Pokud se prokáže jeho vina hrozí mu až 12 let vězení.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme