Vrchní státní zastupitelství povede Mečl. Podle VV nezákonně

Věcem veřejným se nelíbí dočasné jmenování Stanislava Mečla šéfem Vrchního státního zastupitelství. Místopředsedkyně strany Karolína Peake tvrdí, že takový krok nemá oporu v zákoně, který podle ní nezná institut pověření nebo dočasného pověření vedením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrchní státní zástupce v Praze Vlastimil Rampula | Foto: ČTK

Mečl, který byl do teď náměstkem nejvyššího státního zástupce, se funkce ujme dnes. Přebírá jí po Vlastimilu Rampulovi, kterého ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil v polovině října s konečnou platností odvolal.

Mečla do funkce navrhl šéf žalobců Pavel Zeman, pověřen je dočasně kvůli tomu, že Rampula se bude proti svému odvolání soudně bránit. Podle Peake se už v minulosti dvakrát stalo, že podobně neuvážené kroky vyústily v chaos a dvouvládí na státních zastupitelstvích.

Rampula podal správní žalobu a tvrdí, že jeho odvolání bylo nezákonné, opírá se prý o věcně nesprávné argumenty a nesprávné právní hodnocení. Zároveň žádá, aby soud odložil účinnost jeho odvolání do doby, než o žalobě rozhodne.

Igor Maňour, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme