Vrcholí hlasování o nejabsurdnější nařízení roku

Vrcholí anketa o absurdní opatření, která jdou nejen proti logice, ale hlavně komplikují firmám a živnostníkům život. Do finále se dostala opravdu kuriózní nařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Razítka | Foto: Comstock Images

Například: při ztrátě řidičského průkazu je nutné vyměnit další dva dokumenty - průkaz způsobilosti řidiče a kartu řidiče do digitálního tachografu. Další absurditou je povinnost zasílat porno časopisy do knihoven ministerstva kultury a Poslanecké sněmovny. V neposlední řadě pak povinné minimum vozidel a rakví pro pohřební službu.

Online hlasování o Absurditě roku 2011 najdete na internetové adrese www.firmaroku.cz. Vítěze se dovíme 23. listopadu na Václavském náměstí.

Vyhlášení se v minulých letech účastnili i ministři průmyslu. Sami potvrzovali absurditu některých povinností. A výsledek? Například kritizovaná kniha jízd zmizela v roce 2009, nařízení vyvézt ekologicky čistou zeminu na skládku zase vyřešil zákon o odpadech. A skončila třeba i povinnost mít v ordinaci fyzioterapeutů ledničku.

Za absurdní nařízení mohou často snaživí zákonodárci, kteří to myslí dobře. V mnoha případech ale nedomyslí důsledky. A v poslední době přichází stále častěji absurdní nařízení přímo z Bruselu, sídla Evropské unie. Na to si stěžují podnikatelé dlouhodobě.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme