Vrcholí přípravy na víkendový kongres ODS

V ODS vrcholí přípravy na víkendový volební kongres. Jediným kandidátem na předsedu nejsilnější opoziční strany je zatím dosavadní lídr Mirek Topolánek. Napínavý souboj se ale očekává při volbě místopředsedů. Šňůru 14 krajských konferencí včera večer uzavřeli občanští demokraté z Moravskoslezského, Olomouckého, Karlovarského a Ústeckého kraje. Právě ten vyjádřil podporu Topolánkovi a podle předsedy regionální rady Jiřího Šulce mají občanští demokraté na Ústecku jasno i v kandidátech na místopředsedy strany.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek

Mirek Topolánek | Foto: ods.cz

"My jsme nominovali po dlouhé diskusi pana Mirka Topolánka na předsedu, doktora Vojíře na jednoho z místopředsedů a pana primátora Béma z Prahy na prvního místopředsedu. Zároveň sněm deklaroval podporu na místopředsedy paní Miroslavě Němcové a panu Nečasovi a nominoval do Výkonné rady pány Tošovského a Šulce."

Funkci v nejužším vedení strany budou obhajovat už zmínění Miroslava Němcová a Petr Nečas, dále pak středočeský hejtman Petr Bendl. Rýsují se i další kandidáti - šéf poslanců ODS Vlastimil Tlustý, místopředseda sněmovny Ivan Langer a poslanec Miroslav Beneš.

Markéta Kaclová, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme