Vrtulníkovou základnu čeká stěhování

Reorganizace armády zasáhne také základnu vrtulníkového letectva v Přerově. V nejbližší době ji čeká zeštíhlení a do roku 2008 stěhování na letiště do Náměště nad Oslavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojenský vrtulník | Foto: Alena Růžičková

Vrtulníková základna při tom byla v Přerově založena před osmi roky a zdejší vojáci se účastnili řady zahraničních misí NATO.

Do modernizaci základny se v posledních letech investovaly miliony korun. Ministerstvu má tento krok ušetřit značné prostředky.

Podle náměstka ministra obrany Jana Váni dojde k tlumení provozu, ale reorganizace by se neměla dotknout zhruba 500 vojáků z povolání. Hůře na tom asi budou civilisté.

Více peněz při odchodu budou chtít civilní zaměstnaci opouštějící nedobrovolně armádu. Českomoravský odborový svaz civilních zaměstnanců o tom jedná s vedením resortu. Nyní mají nárok podle počtu odsloužených let až na desetinásobek měsíčního platu. V armádě se bude propouštět rychleji a víc, než se předpokládalo, kvůli úsporám v rozpočtu.

Milan Kopp, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme