Vrtulníky z kbelské základny mohou znovu vzlétnout

Vojenské vrtulníky ze základny dopravního letectva v Praze Kbelích mohou ode dneška začít znovu létat. Armáda létání svých vrtulníků pozastavila poté, co 28. října v jižních Čechách havarovala helikoptéra s kosmonauty na palubě. Podle mluvčího velitele armádního letectva Petra Fajla už všechny stroje z této základny prošly nařízenou kontrolou motorů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník Mi-17

vrtulník Mi-17 | Foto: Armáda ČR

"Byly provedeny kontroly všech strojů MI-8 S a všech vrtulníků, které používají obdobné motory. Tyto kontroly byly ukončeny u 6. základny dopravního letectva (v Kbelích) a tato základna zahájila normální letový provoz s těmito vrtulníky včetně přepravy ústavních činitelů", řekl Petr Fajl ČRo1 - Radiožurnálu. Prohlídky podle něj už skončily i u strojů ze základny vrtulníkového letectva.

Helikoptéra Mi-8 byla nucena nouzově přistát 28. října v Okrouhlé u Milevska kvůli náhlému poklesu výkonu motoru. Na palubě se nacházeli mimo jiné i americký astronaut Eugen Cernan a jeho český kolega Vladimír Remek. Havárie stroje si vyžádala několik zranění. Její příčiny zatím nejsou známy.

Marika Táborská, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme