Vrtulníky z kbelské základny mohou znovu vzlétnout

Vojenské vrtulníky ze základny dopravního letectva v Praze Kbelích mohou ode dneška začít znovu létat. Armáda létání svých vrtulníků pozastavila poté, co 28. října v jižních Čechách havarovala helikoptéra s kosmonauty na palubě. Podle mluvčího velitele armádního letectva Petra Fajla už všechny stroje z této základny prošly nařízenou kontrolou motorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník Mi-17 | Foto: Armáda ČR

"Byly provedeny kontroly všech strojů MI-8 S a všech vrtulníků, které používají obdobné motory. Tyto kontroly byly ukončeny u 6. základny dopravního letectva (v Kbelích) a tato základna zahájila normální letový provoz s těmito vrtulníky včetně přepravy ústavních činitelů", řekl Petr Fajl ČRo1 - Radiožurnálu. Prohlídky podle něj už skončily i u strojů ze základny vrtulníkového letectva.

Helikoptéra Mi-8 byla nucena nouzově přistát 28. října v Okrouhlé u Milevska kvůli náhlému poklesu výkonu motoru. Na palubě se nacházeli mimo jiné i americký astronaut Eugen Cernan a jeho český kolega Vladimír Remek. Havárie stroje si vyžádala několik zranění. Její příčiny zatím nejsou známy.

Marika Táborská, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme