Skupina studentů kritizuje Ovčáčkovu přednášku na VŠE, vidí ji jako cílenou provokaci

Studenti z facebookové skupiny Klub mladých politologů kritizují přednášku Jiřího Ovčáčka na akademické půdě. Hradního mluvčího pozval přednášet na téma fake news proděkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslav Ševčík. Ten Ovčáčka mimo jiné označil za „nejvzdělanějšího mluvčího, kterého kdy prezident měl“.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ovčáček přednášel studentům specializace management hospodářské politiky v rámci povinného kurzu „organizace trhů a odvětví pohledem manažerů“. Přednášky podle Ševčíka připravují studenty na praxi.

Studentům na Karlově univerzitě vyprávěl o 17. listopadu bývalý šéf StB Lorenc

Číst článek

„Musejí je dělat lidé, kteří tomu rozumí a v podstatě jsou ve společnosti známí,“ sdělil serveru Seznam Zprávy Ševčík.

V minulosti v rámci stejného kurzu vystoupili například generální ředitel ČEZ David Beneš nebo vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

„My – studenti z Vysoké školy ekonomické v Praze – se distancujeme od slov vyučujícího Miroslava Ševčíka. Nemyslíme si, že Jiří Ovčáček je, dle slov pedagoga, ‚nejvzdělanějším tiskovým mluvčím,‘“ uvedli studenti z Klubu mladých politologů z Katedry mezinárodních vztahů na VŠE na svém facebookovém profilu.

Pozvání prezidentova mluvčího studenti vidí jako „cílenou provokaci“ a vytýkají Ševčíkovi, že na akci nepozval v rámci plurality názorů dalšího lektora, který se „bojem proti fake news skutečně zabýval.“

Server iROZHLAS.cz oslovil proděkana Ševčíka s žádostí o reakci na protest studentů. Ten však na dotazy v době vydání článku nereagoval. 

„Cítili jsme potřebu říci, že ne celá VŠE je takto nekritická vůči osobě pana Ovčáčka. Navíc daná tematika, ke které se pan mluvčí vyjadřoval, vyzněla z jeho úst spíše jako provokace. O důstojné náplni přednášky hodné takto vážené akademické půdy se tedy nedá hovořit,“ řekla serveru Aktuálně.cz Jana Soukupová, členka Klubu mladých politologů.

ado Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme