Všechny pobočky McDonald’s v Česku byly zavřené. Řetězec se nejspíš potýkal s celosvětovým výpadkem

Pobočky fastfoodového řetězce McDonald’s v Česku měly ráno zhruba dvě hodiny problémy s centrálním systémem a musely kvůli tomu zavřít, nyní už jsou všechny znovu otevřené. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí řetězce Jan Nevola. Problém se systémem se nejspíš týkal poboček na celém světě. Co výpadek způsobilo, bude společnost zjišťovat. O náhle zavřených restauracích informovala také média v Nizozemsku, Austrálii či Japonsku.

Praha/Canbera/Amsterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

McDonald's

McDonald’s zasáhl celosvětový problém se systémem | Zdroj: Reuters

Restaurace McDonald's po celé Austrálii jsou výrazně postiženy výpadkem, informoval australský server 9News. Problémy údajně postihly i restaurace na Novém Zélandu. Příčinu výpadku technologie společnost McDonald's zatím nezveřejnila.

„Zaměstnanec všechny požádal, aby zaplatili u pultu. Lidem, kteří se snažili použít automat, řekl, že systémy jsou nefunkční, takže neuvidí jejich objednávky,“ popsal novinářům jeden ze zákazníků McDonald's v Sydney.

„Jsme si vědomi technologického výpadku, který v současné době ovlivňuje naše restaurace po celé zemi, a pracujeme na co nejrychlejším vyřešení tohoto problému,“ uvedl australský McDonald's ve svém prohlášení.

Také japonský McDonald's na svém účtu na síti X informoval o probíhajícím výpadku. „Omlouváme se za případné nepříjemnosti a prosíme vás, abyste chvíli počkali, než bude služba obnovena,“ napsal řetězec.

Podle nizozemského listu De Telegraaf nefungují pokladny a objednávkové kiosky, takže si zákazníci nemohou nic koupit.

Veronika Weinlichová, job Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme