Poblíž Pržna na Vsetínsku hořel les, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu

Hasiči likvidovali v úterý odpoledne poblíž Pržna na Vsetínsku rozsáhlý požár lesa. Na místě zasahovalo 13 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, vyhlášený byl druhý ze čtyř stupňů poplachu. Požár už je uhašený, nikdo při něm neutrpěl zranění, oznámila večer mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Pržno (Vsetínsko) (Aktualizováno: 20:05 11. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah komplikoval hasičům také kopcovitý terén | Zdroj: HZS Zlínského kraje

Oznámení o požáru přijali hasiči před 13.30. Hořela část vytěženého lesního porostu, kvůli silnému větru se oheň rozšířil i na vzrostlé stromy. „Odhadem požár zasáhl plochu 100krát 200 metrů,“ uvedla Javoříková.

Zásah hasičům komplikoval kromě větru také kopcovitý terén. Vodu potřebnou k hašení dovážely jednotky kyvadlově. Požár se jim podařilo uhasit kolem 17.30. „Na místě jsou stále dobrovolní hasiči z Jablůnky a Pržna, kteří tam zůstanou na dohlídku až do ranních hodin,“ uvedla po 19.00 mluvčí.

Příčinu vzniku požáru podle ní zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií. Známá zatím není ani výše způsobené škody. Vzhledem k počtu nasazených jednotek byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který vyhlašují jen při mimořádných situacích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme