Vsetínský místostarosta Kudlík popírá obvinění z křivé výpovědi

Místostarosta Vsetína Jaromír Kudlík popírá obvinění z křivé výpovědi. Té se měl podle policie a státního zástupce dopustit při vyšetřování údajné korupční aféry vicepremiéra a šéfa KDU-ČSL Jiřího Čunka. Kromě Kudlíka zřejmě čelí obvinění ještě bývalý tajemník vsetínského úřadu Milan Půček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Zdroj: ČTK

Jiří Čunek sliboval, že korunní svědci, především Kudlík s Půčkem, mu pomohou prokázat jeho nevinu. Za křivou výpověď jim teď hrozí až tři roky vězení. Místostarosta Kudlík obvinění odmítá, novinářům předal jen písemné prohlášení: "Byl jsem advokátem pana Čunka požádán o svědeckou výpověď ke dni 11. února 2002. Předem jsem se podíval do diáře na tento den a pak jsem vypovídal podle svých poznámek."

Čunek měl údajně převzít půlmilionový úplatek dopoledne 11. února 2002. Kudlík vypověděl, že tehdy jednal přímo s Čunkem; na této poradě měl být i Milan Půček, současný Čunkův náměstek na ministerstvu pro místní rozvoj.

Policie ale zjistila, že Kudlík byl v té době v Havířově na mezinárodní konferenci. Z tohoto důvodu pravděpodobně obvinila také Půčka, protože i jeho výpověď je pak nevěrohodná. Milan Půček je na služební cestě v zahraničí, takže obvinění ještě nepřevzal.

Marika Táborská, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme