VŠFS předložila studijní dokumentaci politiků, prý je vše v pořádku

Soukromá Vysoká škola finanční a správní předložila studijní dokumentaci některých pražských politiků. V Hospodářských novinách se totiž objevila informace, že někteří radní či zastupitelé získali titul nezvykle rychle. Prý je ale vše v pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rektorka VŠFS Bohuslava Šenkýřová | Zdroj: ČTK

Vše je prý v pořádku, a to i v případě pražského radního Martina Langmajera z ODS, který získal bakalářský titul nikoli za tři roky, jak trvá řádné studium, ale za rok a čtvrt.

Bylo to proto, že si Langmajer požádal o souběžné studium prvního a druhého ročníku, a tak vystudoval rychleji.

"Pan Martin Langmajer nastoupil do prvního ročníku bakalářského studia - nevím, kde vznikl omyl, že nastoupil do druhého ročníku. Zažádal si, což je legitimní zákonná možnost, o souběžné studium prvního a druhého ročníku. To samozřejmě bylo uvedeno už v jeho smlouvě o studiu a samozřejmě, že to bylo také náležitě zpoplatněno," vysvětlila Magdalena Straková, mluvčí školy.

Vysoká škola finanční a správní navíc podala trestní oznámení. Podle rektorky univerzity Bohuslavy Šenkýřové existuje totiž vážné podezření, že došlo k nabourání do informačního systému školy.

"A možná i k úniku určitých osobních dat. Proto jsme byli nuceni podat trestní oznámení. Takže postupujeme velmi obezřetně. Je to ohromné množství dat, které budeme prověřovat. Jedná se o 6 tisíc absolventů 5 600 stávajících studentů," uvedla Šenkýřová.

Nestandardně krátké studium vzbudilo pozornost poté, co propukla aféra na právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Kauzu odstartovalo podezření, že proděkan fakulty Ivan Tomažič opsal disertační práci. Při vyšetřování se pak zjistilo, že na fakultě chybějí desítky diplomových či disertačních prací, mimo jiné i známých politiků. Asi 400 lidí mohlo fakultu absolvovat nestandardně rychle.

Katka Brezovská, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme