Všichni poslanci za zelené při hlasování o nedůvěře vládu podrží

Opozice ale nemá ve sněmovně dostatek hlasů, aby mohla sama nedůvěru vládě vyslovit. Podle šéfa klubu ČSSD Michala Haška, ale sociální demokracie jedná i s dalšími zákonodárci. Minulý týden dvě poslankyně zelených oznámily, že uvažují o možnosti, že by nepodpořily státní rozpočet ve sněmovně a dokonce že by nemusely vládě dát důvěru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Jacques | Foto: Marián Vojtek

Podle šéfky poslanců zelených Kateřiny Jacques je ale klub jednotný. To, že by některý z jeho členů vládě vyslovil nedůvěru, vyloučila.

"Poslanecký klub analyzoval pro a proti fungování této vlády, programových přínosů, které má z hlediska Strany zelených a z hlediska prospěchu celé České republiky, a dospěli jsme k závěru 6:0:0, že nikdo z našich poslanců nepodpoří návrh sociální demokracie a komunistů," prohlásila Jacques.

Sociální demokracie chce vyvolat hlasování o nedůvěře kabinetu premiéra Mirka Topolánka příští týden mezi středou a pátkem.

Návrh na vyslovení nedůvěry vládě může podat podle Jednacího řádu Poslanecké sněmovny písemně nejméně 50 poslanců. K přijetí usnesení, kterým se vyslovuje vládě nedůvěra, je třeba souhlasu nadpoloviční většiny všech poslanců, tedy nejméně 101 hlas. Pokud sněmovna vysloví vládě nedůvěru, oznámí to předseda dolní komory parlamentu prezidentu republiky.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme