Všichni turisté z havarovaného autobusu jsou doma

Turisté, kteří havarovali v Německu, se dnes ráno vrátili do České republiky. Tragická srážka s nákladním automobilem u Heilbronu, při které zahynul řidič a 20 lidí bylo zraněno, se stala včera, když se klienti cestovní kanceláře Alinea vraceli z Paříže. Podle ředitelky cestovní kanceláře Anny Bruzlové utrpěli cestující většinou lehká zranění - nejčastější pohmožděniny na nohou a v obličeji. Nejvážnější je stav jedné z turistek, která si poranila oko a má na něm podlitinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda autobusu | Zdroj: ČTK

Ředitelka brněnské cestovní Alinea kanceláře Anna Bruzlová dnes Českému rozhlasu potvrdila, že všech 44 klientů se zpět do Brna dostalo náhradním autobusem. "Pochopitelně byli unaveni, někteří jsou v šoku a proti cestovní kanceláři Alinea ani proti dopravci nevznesli žádná obvinění," uvedla ředitelka. Vyzdvihla zároveň perfektní pomoc ze strany radnice německého města Ilhofen, která cestujícím poskytla potraviny, nápoje a deky. Po návratu do Brna jim cestovní kancelář rovněž zajistila dopravu do míst bydliště mikrobusy, pražským klientům proplatila účet za taxislužbu.

Německá policie stále nezveřejnila, co nehodu zapříčinilo, podle neoficiálních informací se stala při předjíždění na dálnici.

Ivan Holas, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme