Všichni vojenští lékaři z Basry jsou už doma

Definitivní tečku za působením české polní nemocnice v jihoirácké Basře udělal po půlnoci návrat posledních 46 vojenských lékařů, zdravotníků a dalších účastníků mise do Prahy. Zbývající příslušníky kontingentu, které na ruzyňské letiště dopravil armádní speciál, uvítal ministr obrany Miroslav Kostelka. Teď je čeká lékařská prohlídka v armádním zařízení ve východočeském Těchoníně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

návrat zdravotníků | Foto: Jan Třeštík

Jestli všechno půjde bez komplikací, potrvá jejich povinná karanténa den a půl až tři dny. Na Vánoce by měli být všichni doma.

Zatímco drtivou většinu personálu nemocnice přepravil domů ve čtyřech etapách armádní speciál Tu-154, materiál převeze nákladní loď, která pravděpodobně koncem tohoto týdne vypluje z přístavu Umm Kasr do chorvatské Rijeky. Po přeložení v Rijece bude náklad dopraven po železnici do České republiky.

Část zařízení v Iráku zůstane a budou ho využívat vojenští policisté, kteří nemocnici v Iráku vystřídali. Jejich úkolem bude dohlížet na činnost tamní policie, pomáhat při jejím výcviku a policejně zabezpečovat mnohonárodní divizi Jihovýchod.

Marika Táborská, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme