Všichni železniční přepravci na konci Velikonoc posílí své spoje

Železniční dopravci přidají na konci Velikonoc několik tisíc míst ve vlacích. Posilu cestujícím nabídnou všechny železniční společnosti, které na dálkových tratích jezdí. Tedy Regiojet, Leo Expres i České dráhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční doprava | Foto: František Tichý

České dráhy zřídí posilové vagony na dálkových tratích mezi Žilinou - Ostravou a Prahou a také na spojích jedoucích do metropole z Břeclavi a Brna.

„Celkem se zvýší kapacita našich vlaků asi o pět tisíc míst k sezení. Posilovat budeme zejména spoje na těch linkách důležitých, takže Praha – Ostrava – Žilina nebo Praha – Brno – Břeclav a podobně,“ říká mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Konkurenční Regiojet posílil vlaky už na začátku svátků. A jak za Regiojet upřesňuje Aleš Ondrůj, podobné to bude i na konci prodlouženého víkendu:

„Je to dohromady až několik set míst, která jsme dali takto do prodeje. A samozřejmě budeme podobně posilovat i spoje, které se budou v neděli a v pondělí vracet zpátky z toho prodlouženého víkendu,“ informuje Ondrůj.

Posily plánuje i třetí dálkový dopravce Leo Expres, ten nasadí zdvojené soupravy.

Jan Herget, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme