Vstupné na památná pražská místa se zdražuje

Od 16. března musí návštěvníci Pražského Hradu sáhnout hlouběji do peněženky. Za vstupenku, která otevírá cestu k prohlídce všech důležitých památek, bude potřeba zaplatit o stokorunu víc. Tento nejdelší okruh tak přijde na 220 korun. Na druhou stranu, turisté budou mít větší výběr. Zvolit mohou jeden ze tří okruhů - A, B a C. Novinkou je také to, že se omezí vstup do Zlaté uličky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Jan Rosenauer

Jeden z okruhů - Zlatá ulička s Daliborkou stojí mezi devátou a sedmnáctou hodinou za 40 korun. Jak vysvětluje ředitelka programové divize Správy hradu Mária Gálová, vstupné do Zlaté uličky, kam se dosud chodilo bez placení, bylo nutností. Toto místo se totiž stalo rájem kapsářů a černých prodejců. "Je to problém, který nás dlouhou dobu trápí a který se nám zatím bohužel nepovedl vyřešit přes posílení bezpečnostní agentury. Myslíme si, že právě tohle zavedení vstupného bude jedním z důvodů, jak jim minimálně znepříjemnit tu přítomnost ve Zlaté uličce."

Jak vysvětluje ředitelka programové divize Správy Hradu Mária Gálová, právě tam se nejvíc koncentrují černí prodejci. Vstupné by jim mělo prý alespoň trochu znepříjemnit život. "Po 17. hodině a před tou devátou hodinou je tam vstup volný, takže myslím, že pro ty návštěvníky, pro které jsou ty finance základním problémem, tak je možné to řešit tímto způsobem."

Markéta Kaclová, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme