Vůdce sekty využíval ženy k téměř otrocké práci

Otřesný případ hlásí brněnská policie. Zatkla čtyřiasedmdesátiletého vůdce sekty, který týral a zneužíval k těžké práci pět seniorek. Ty byly navíc pod psychickým nátlakem a dostávaly nedostatečnou stravu. Některé z žen byly pod vlivem léčitele ve společné domácnosti téměř dvě desítky let. Sekta se hlásila k Hnutí svatého Grálu a její život byl podřízen ekologickým dogmatům - členky musely například vybírat a k dalšímu využití třídit obsah popelnic v okolí

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženy musely odevzdávat své příjmy, později také přepsat na vůdce skupiny veškerý majetek. Společně velmi tvrdě pracovaly jak na zemědělské půdě, tak při výstavbě honosné vily s modlitebnou, kam se měly přestěhovat, vysvětlil kriminalista Oldřich Kříž. "Všechny práce vykonávaly ručně, mechanizace byla velmi omezená. Například na stavbě vykonávaly činnost stavebních dělníků a pracovaly manuálně ve vinicích a na zahradách," doplnil policista.

Strava byla jednotvárná, pouze vlastní výpěstky, a nedostatečná. Za prohřešky byly navíc často trestány hladovkou. Znalec na výživu přirovnal jejich organismus k vězňům koncentračních táborů. Přes nesnesitelné podmínky přesto nechtěly komunitu opustit. To by byl pro ně zřejmě naopak nejtěžší trest. "Můžeme říct, že to byli všichni příznivci Hnutí svatého Grálu," dodal kriminalista.

Oficiální představitelé hnutí se už od skupiny distancovali. Jejímu vůdci hrozí až deset let za mřížemi. Nyní se čeká na rozhodnutí, který soud se bude případem zabývat.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme