VV chtějí zachovat zvýhodnění stravenek i po roce 2014

O daňové reformě dnes budou rozhodovat poslanci a dá se čekat, že ji schválí. Už včera se totiž zástupci koaličních stran dohodli na posunu platnosti zmíněné normy do roku 2014. Zaměstnanci se tak můžou spolehnout na to, že minimálně další dva roky nepřijdou o stravenky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schůzka koaličních expertů s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) k daňové reformě, Michal Babák

Schůzka koaličních expertů s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) k daňové reformě, Michal Babák | Foto: Filip Jandourek

Právě o ně se v rámci koalice strhl boj. Proti tomu, aby se zrušilo jejich daňové zvýhodnění, vystupovaly Věci veřejné. A na svém názoru nic nezměnily ani po včerejší dohodě koaličních špiček o odložení účinnosti nových daňových opatření na rok 2014. V poledních Ozvěnách dne to potvrdil poslanec Věcí veřejných Michal Babák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslanec VV Michal Babák a poslanec ODS Michal Doktor v Ozvěnách dne Radiožurnálu

„Problémy se stravenkami nekončí. Před tím hlasováním (o daňové reformě) k tomu ještě budeme mít klub, kde se domluvíme, ale v zásadě si stojíme za tím, že stravenky chceme zachovat i po roce 2014. To znamená, že pravděpodobně ty poslední informace jsou, že budeme hlasovat jednotně pro zachování stravenek,“ oznámil Babák.

Podle jeho názoru ale není příliš důležité, zda v zákonu, který právě projednává sněmovna, stravenky zůstanou či nikoliv.

„Protože si myslím, že ten zákon se bude v průběhu příštího roku rozhodně měnit, a chceme se samozřejmě s koaličními partnery shodnout na - řekněme - i jiné podpoře závodního stravování, než jsou stravenky. Nicméně v tuto chvíli rozhodně nechceme dát veřejnosti najevo to, že stravenky chceme do budoucna zrušit,“ doplnil Michal Babák.

Podle Michala Doktora, místopředsedy rozpočtového výboru za ODS, bylo nutné odložit zavedení daňové reformy proto, aby se její účinnost sladila s novým občanským zákoníkem. Ten se právě teď projednává ve sněmovně.

„A my neumíme ani odhadnout, jak náročné bude jeho projednávání v Senátu. A ty dvě věci prostě od sebe není možné odpojit. Není možné od se sebe oddělit nový občanský zákoník a zásadní změnu zákona o dani z příjmu, respektive některé části reformy,“ poznamenal Doktor v Ozvěnách dne.

Veronika Sedláčková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme