VV na Plzeňsku chtějí vyloučit Víta Bártu

Členové plzeňské organizace Věcí veřejných (VV) vyzývají radu své strany, aby zvážila vyloučení Víta Bárty. Podle nich porušil etický kodex strany. Ten v souvislosti s výkonem funkcí mluví o tom, že zástupci občanů nepřijímají žádné dary, protislužby ani odměny kromě zákonem daných odměn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr Vít Bárta na tiskové konferenci | Zdroj: ČTK

Podle předsedy plzeňského klubu Věcí veřejných Jiřího Krátkého porušil Vít Bárta hned dva body stranického kodexu.

„Je tam i článek třetí, který hovoří o tom, že žádný z veřejných činitelů, ani z jeho rodinných příslušníků, ani osob blízkých nemůže mít ze svého konání neoprávněnou výhodu. A politicko-ekonomický projekt pana Bárty rovnou takovouto výhodu predikoval. Došlo jednoznačně k porušení i toho článku tři, čili je to dalším důvodem pro vyloučení Víta Bárty ze strany Věci veřejné,“ uvedl Jiří Krátký.

Plzeňská organizace Věcí veřejných požaduje, aby rada přezkoumala i oprávněnost vyloučení poslanců Jaroslava Škárky a Kristýny Kočí ze strany. Shodli se na tom na středečním setkání v Plzni.

Vyloučení upozornili na podivné praktiky Víta Bárty, který si podporu členů strany zajišťoval finančními dary. Sám o nich ale mluvil jako o půjčce.

„Jestliže někdo dává peníze a označí ty peníze za půjčku, tak pak ta druhá strana, přijme-li půjčku, nemůže být přeci označena za stranu, která nenahlásila korupční jednání. Anebo tedy ta první strana nedává půjčku, ale dává úplatek, a pak ta druhá strana samozřejmě ten úplatek musí nahlásit. Proto vyloučili-li pana Škárku a paní Kočí, je logické, aby byl jako korupčník vyloučen i pan Bárta,“ uvedl Jiří Krátký.

Jana Zemanová, Ladislav Válek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme