VV podaly trestní oznámení na dva bývalé ministry

Strana Věci veřejné podala trestní oznámení na bývalé ministry pro místní rozvoj Radko Martínka z ČSSD a Cyrila Svobodu z KDU-ČSL. Oznámení se týká údajně předražených zakázek na statistická zjišťování pro společnost STEM/MARK.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda (vlevo) s novým místopředsedou Jířím Kolibou. | Foto: Tomáš Adamec

Během působení zmíněných dvou ministrů byly podle trestního oznámení zakázky dražší než pro jiná ministerstva. Radko Martínek řekl, že na výběrová řízení se za jeho působení kladl velký důraz.

„Nevím o co se jedná, nicméně ceny, které kolují, se mi zdají být nepřiměřené. Nevím o tom, že bychom za nějaké desítky či stovky miliónů korun dávali výběrové řízení nebo zakázku na nějaké průzkumy veřejného mínění, to se mi zdá nemožné,“ uvedl Martínek.

Svoboda se k obvinění nechce vyjadřovat, dokud se s ním blíž neseznámí. „Jakékoli obvinění je naprosto absurdní, vůbec nemá žádný racionální základ. Netuším, o co by mohlo jít a to je důvod, proč žádný komentář neposkytuji,“ řekl Svoboda.

Jaroslava Malínská, Igor Maňour, Radek Pavlovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme